Ağaran Şelalesi: Bir Doğa Mucizesi

Karadeniz denince akla ucu bucağı görünmeyen yemyeşil iklim, ihtişamlı dağlar, yüksek tepeler, muntazam çay bahçeleri, küçük şirin evler, tertemiz hava, doğanın kendine has huzurlu sesi ve her mevsimde farklı güzellikler yansıtan eşsiz manzaralar geliyor. Karadeniz’in hangi bölgesine gitseniz bir hikâye, bir doğa harikasına şahit olabilirsiniz. Rize’nin Çayeli ilçesinde huzurlu sesiyle ve adeta mucizevi güzelliğiyle daha bakarken bile ferahlatan Ağaran Şelalesi, masalsı atmosferiyle ziyaretçilerini büyülüyor. Çayeli ilçesinde, doğanın kucağında, muhteşem bir köyün kucağında konumlanan Alik Bungalov evleri, Ağaran Şelalesi’ni keşfe çıkanlar için unutulmayacak bir Karadeniz deneyimi yaşatıyor.

Ağaran Şelalesi, Çayeli ilçesinde arz-ı endam ediyor. Benzersiz bir doğa diye tabir edilen bölgenin sayısız güzelliğine katkıda bulunan şelale, yıl boyunca inanılmaz bir ilgi görüyor ve yerli – yabancı turist akınına uğruyor. Şelalenin doğal oluşumu, yağmur sularından beslenen akışı ve yüksekten aşağıya doğru salınarak inen sular ziyaretçilerin bölgeyi “cennetten bir köşe” olarak tanımlamasını sağlıyor. Aliki Bungalov, Ağaran Şelalesi’ne yakın konumuyla ziyaretçilere şelaleyi ve beraberindeki doğal güzellikleri yaşama şansı sunuyor. Yükseklerden akan şelalenin serin suları özellikle havalar ısındıktan sonra baharın coşkusuyla daha bir keyifli hale geliyor.

Doğayı keşfetmek isteyenlerin Karadeniz durağı Ağaran Şelalesi

Ağaran Şelalesi, Çayeli’ne yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Çay bahçeleriyle kaplı toprak bir yolun geçilmesi gerekiyor. Şelalenin ihtişamı kadar şelaleye giden yola da hayran kalan ziyaretçiler, bu güzellikleri kameralara kaydetme şansı buluyor. Engebeli yollar, yemyeşil çaylıklar, sert kaya tabakaları, uçurumlar sonucunda ortaya çıkan şelale, bembeyaz suyuyla Ağaran ismini alıyor. Şelalenin hikayesi suların sebep olduğu bembeyaz köpüklere dayanıyor. Gidip gördüğünüzde yükseklerden, kayalıkların arasından sertçe aşağıya düşen ve her düşüşte bembeyaz köpükler çıkaran şelaleye siz de Ağaran isminin çok yakıştığını düşüneceksiniz.

Karadeniz’de spesifik yerleri gezmek isteyenlere önerilen Ağaran Şelalesi, Çayeli’nin güzelliklerinden sonra huzurlu bir doğa molası sunuyor. Fotoğraf çekmek, videolar kaydetmek, özel çekimler gerçekleştirmek, bungalov evlerini doğayla iç içe keşfetmek için çok ideal bir rota. Ancak gezinizi kolaylaştıracak birkaç tüyo vermek isteriz. Karadeniz gezilerinizde özellikle Ağaran Şelalesi gibi gezi noktalarında ayaklarınızda en rahat ayakkabılarınızın olmasına dikkat edin. Üzerinizde rahat, salaş kıyafetler olursa daha iyi ilerleyebilirsiniz. Karadeniz’in yakıcı bir havası olmasa da güneşe karşı önlem almak için geniş çevreli bir şapka, yedek kıyafet götürmenizde fayda var.

Ağaran Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Ağaran Şelalesi tam olarak nerede? Çayeli ilçesinin sınırlarında konumlanan şelale, merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alıyor. Şelale oldukça ilgi gören bir gezi rotası olduğu için şelale yolu bakımlı, asfalt ve düzgün bir yolculuk vadediyor. Ancak şelaleye birkaç km kaldığında virajlar karşınıza çıkıyor. Virajları dikkatle geçerken şelaleye ulaşmanızı sağlayan yol kenarındaki çay bahçelerini izlemeyi, birkaç fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Ağaran Şelalesi’ne özel araçla gitmeyecekseniz eğer Çayeli merkezinden kalkan şelale minibüslerine binebilirsiniz. Ekonomik ve güvenli bir yolculuk sonunda şelalenin ferahlatıcı etkisine kavuşabilirsiniz.

Ağaran Şelalesi’nde Konaklama

Çayeli konaklama duraklarından biri olan Aliki Bungalov, Ağaran Şelalesi’ni görmeye gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Bungalov, romantik ve şirin görüntüsüyle hem Çayeli gezisine ev sahipliği yapıyor hem de çiftlere unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor. Öyle ki Aliki Bungalov, doğanın kucağındaki eşsiz konumuyla romantik sürprizlere, balayı tatillerine, evlilik tekliflerine, gelin – damat çekimlerine sahne olabiliyor. Aliki Bungalov, konforlu ve hijyenik özelliklerine uygun fiyat avantajını ekliyor, Çayeli’nde konaklamak isteyenlere çok yönlü kusursuz bir hizmet veriyor.

Rizeye geldiğinizee herhangibir sorunla karşılaşırsanız. Lütfen bizimle iletişime geçin size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.